לאן נטייל? בילוי כפרי הרחק מהעיר הגדולה בין שפלת החוף להרי ירושלים

לא חייבים להכנס לערים הסואנות, לחפש חנייה ולהמתין בתורים ארוכים.. חבל שפלת יהודה, שנמצא במרחק של 20-30 דקות ממרכז הארץ, התברך בשפע של מקומות קסומים, יוזמות חקלאיות קטנות, אטרקציות ופינות חמד שמתאימים לזוגות, משפחות קבוצות ותיירים המחפשים בילוי שקט ואותנטי בישראל.

המשק המשפחתי של משפחת צבן – "עיזה פזיזה", הוקם ב- 2004 ע"י בני המשפחה, ומאז מהווה מרכז מקצועי וחווייתי לפעילות חובבנית ומקצועית הקשורה לעולם העיזים, החלב ומוצריו. במקום בית קפה קטן, מעדניית גבינות עיזים וחלל ממוזג לקורסים והרצאות.

אתם מוזמנים לבקר ולהכיר את הפנים ואת האנשים שמאחורי הגבינות, לסייר במשק ולהתפנק בארוחה כפרית על טהרת מוצרי המחלבה האיכותיים שאנו מכינים במקום, בלווית מטבלי הבית המיוחדים שלנו, קרייקרים טבעיים, ריבה ודבש, שמן זית וכוס יין…
בנוסף לחוויה הקולינרית, אנו מציעים גם מגוון של פעילויות חווייתיות דרכן תוכלו להחשף לאורח חייהן של העיזים ולרזי ייצור הגבינות, וכן סדנאות גיבון מתקדמות ללקוחות פרטיים ולקבוצות מאורגנות קטנות.
ניתן לרכוש אצלנו את כל חומרי הגלם הטריים ואת כל הכלים הדרושים לצורך ייצור גבינות איכותיות בבית. פרטים נוספים בטלפון: 08-6102876.

בין הרי ירושלים לשפלת החוף, בין כרמים ושדות וגפנים לרוב, עומד בית קטן וליידו דיר עיזים, בית קפה, מחלבה וגדיים עליזים..

פעילויות למשפחות בחופש הגדול – להכין גבינה כל אחד יכול !

הנכם מוזמנים להירשם לסדנאות הקיץ שלנו!

הסדנאות יתקיימו בכל יום בשבוע (למעט שבת), בשעה 10:00 בדיוק, החל מ- 1/7/18. קיום הסדנאות מותנה במינימום של 10 משתתפים מעל גיל 3.

התשלום למשתתף: 36 ש"ח, התשלום לכל הכנת גבינה משפחתית: 40 ש"ח.

בסדנה נלמד להכין גבינה בסגנון צ'רקסי, נגלה את סודות הגיבון ונכיר את עולם העיזים והחלב. נפגוש את העיזים בדיר, נלטף ונאכיל אותן בענפי אזדרכת, נציץ לתוך המחלבה, שם מכין הגבן את הגבינות ונסיים בטעימות ממוצרי המחלבה ואריזת הגבינה המשפחתית שהוכנה בסדנה.

אתם מוזמנים, כמובן, להמשיך לבלות אצלנו, לאכול ארוחת גבינות טעימה, עם ירקות טריים, לחם מחמצת, מטבלים, ריבה וזיתים. יש במקום מוצרים נוספים לרכישה לבחירתכם, כמו יין, יוגורטים, לימונדה וקפה. מעדניית הגבינות שלנו עומדת לרשותכם לרכישה הביתה או לפיקניק משפחתי.

הכשרות שלנו מהדרין, המקום בעל נגישות סבירה לנכים, חלק מהמתחמים ממוזגים, ואחרים מוצלים ומאווררים, חנייה בשפע ושלווה כפרית. פרטים נוספים והרשמה לסדנאות בטלפון: 08-6102876.

מחלבת עיזים בטל שחר, ממש כמו פעם…

מוזמנים להכיר את המחלבה שלנו, להציץ דרך החלון ולראות את הגבן מכין גבינות ויוגורטים, לפגוש את העיזים החביבות בדיר וליהנות מארוחת גבינות טעימה! הכניסה חופשית, חניה בשפע ומקום ממוזג וכשר למהדרין. טלפון: 08-6102876                          פתוח בכל יום (שבת סגור) 08:30-16:00.

פצעים בפה? בואו למחלבת העיזים! יש לנו תרופה טבעית בשבילכם..

לאחר שהופרך המיתוס לגבי ריפוי פצעים בפה בעזרת "השפרצת" חלב היישר מהעטין, והוכח במחקרים שגם לחלב עיזים מפוסטר יש תכונות אנטיספטיות המסייעות לריפוי מחלת הפה והגפיים, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר במחלבה שלנו. את חלב העיזים הטרי תוכלו לרכוש במעדניה מדי יום בין השעות 08:00-18:00. טלפון: 08-6102876. רפואה שלמה!

מחקרים הוכיחו שגם החלב המפוסטר מרפא את הפצעים. לא מומלץ לשתות חלב ישר מהעטין…

בייבי בום במשק העיזים…

שמחה בדיר… בכל יום לידות של גדיים וגדיות, אלון צבן האחראי על משק העזים נמצא גם על תקן רופא-מיילד, ותומך בהריוניות וביולדות. אצלנו לא מפרידים בן הגדיים לאימהות ומוודאים שכל הגדיים יונקים את החלב הראשון- "הכולוסטרום", החשוב לבניית המערכת החיסונית של הגדי. מזל טוב למשק "עיזה פזיזה"!

אחרי החגים יתחדש הכל…

"אחרי החגים יתחדש הכל.

יתחדשו וישובו ימי החול

האוויר, העפר, המטר והאש

גם אתה,

גם אתה,

תתחדש".

(נעמי שמר, יובל דור)

שנה טובה ומבורכת לכל קהל לקוחותינו !

מקווים ומצפים לראותכם גם בשנה זו במרכז המבקרים ובמשק העזים שלנו. 

מרבית העזים נמצאות בהיריון מתקדם, ואנו מצפים להמלטות כבר בתחילת חודש דצמבר.

בתקופה זו מדי שנה, ומתוך כוונה לסייע לעזים לחדש את ייצור החלב הראשון עבור הגדיים שצפויים להיוולד, אנו מפסיקים לחלוב אותן לתקופה של כחודשיים. הגדיים שייוולדו במהלך חודשי החורף יוכלו לינוק כאוות נפשם, עד שייגמלו וילמדו לאכול מזון של בוגרים.

  • הקולוסטרום- הנו חלב עשיר במיוחד, המכיל כמות נוגדנים גבוהה, הדרושה לפיתוח המערכת החיסונית של הגדי, שניזון ממנו בימים הראשונים לחייו.

כמשק קטן ומשפחתי, המתחשב במעגל החיים המתחדש של העזים ובבריאותן, כמות החלב ומוצריו תלך ותקטן בזמן הקרוב, עד שנוודא שהגדיים הצעירים ינקו והתחזקו.

 

בקרוב נתחדש בגדיים צעירים…משפחת עיזה פזיזה גדלה ומתרחבת! (בצילום: המלטה של רביעיה) מוזמנים לבוא לבקר בדיר!

 

הקיץ כבר כאן… לאן יוצאים עם הילדים? לבקר את עיזה פזיזה, כמובן!

 

"יש לנו תיש,

לתיש יש זקן,

ולו ארבע רגליים,

וזנב לו קטן".

 

מילים: יצחק אלטרמן

לחן: עממי

 

שדות הבר יבשו מזמן, ורק הגפנים מוריקות ופריין העסיסי ממתיק לנו את ימי הקיץ החמים.

העיזים, גם הן, מתרגלות למזג האויר ולחברתם של התיישים הצעירים. בקרוב יהיו העיזים בהריון, העונה תתחלף, ושוב נצפה יחד איתן לגדיים חדשים!  😉 

אנו מזמינים אתכם להכיר מקרוב את משק החלב, על כל נפלאותיו, ללטף את העיזים וללמוד על עולמן.

 

לרשותכם כמה פעילויות:

1. סיור טעימות בדיר ובמחלבה

2. סדנת הדגמה של הכנת גבינה כפרית, כולל סיור וטעימות

3. סדנה להכנת גבינה אישית – כל אחד מכין את הגבינה שלו ובסוף גם אורז ולוקח אותה הביתה.

כל הפעילויות מותנות במינימום משתתפים ובתיאום מראש,               בטלפון:  08-6102876.

לרשותכם מתחם ממוזג, נגיש ונוח, שירותים, חנייה ומים קרים. מומלץ לשלב את הפעילויות עם ארוחת גבינות עיזים וקניות במעדנייה.

המקום כשר למהדרין ופתוח בכל יום (מלבד שבת) בין השעות: 08:30-16:00.

ב ר ו כ י ם    ה ב א י ם  !   

עיזה פזיזה מארחת: חגיגת שבועות עם גבינות עיזים, יינות בוטיק, חומוס טרי, דוכני אמנות, מתנות ו…מוסיקה חיה! שישי –  26.5.17.

החופש לבחור: פחות מצות… יותר מוצרי חלב עיזים!

בין ארוחת החג הראשון לחג השני, אפשר לצאת לפיקניק עם סלסלת גבינות עיזים כשרות לפסח!

בשנים האחרונות מוצרי חלב עיזים הפכו להיות פופולאריים במיוחד, בעיקר בזכות ההכרה בתכונות התזונאיות-רפואיות המיוחסות להם. רבים כבר יודעים, שבהשוואה לחלב פרה, חלב העיזים קל יותר לעיכול, בשל מולקולות השומן הקטנות שבו, מתאים גם לילדים וקשישים ומכיל את כל אבות המזון החיוניים לגוף. 

הידעתם?

חלב עיזים מתעכל תוך 20 דקות, חלב כבשים תוך שעה וחלב פרה תוך 3 שעות!

בחלב העיזים רק כ- 4% שומן, ולגבינות העשויות מחלב העיזים טעם משובח וערב לחיך, הן עומדות בשורה אחת עם הגבינות הטובות בעולם.

הידעתם?

בחלב עיזים כ- 10% יותר סידן מאשר בחלב פרה, ומכאן תרומתו הרבה לחיזוק והתפתחות העצם אצל ילדים ומבוגרים.

חלב העיזים ידוע בסגולותיו לריפוי פצעים בפה.  מחקר שנערך בבי"ח בילינסון הוכיח כי מרבית מכמות הווירוס (כ- 60%), הגורם לאפטות בפה, נהרסת כתוצאה מהוספת חלב עיזים, גם כשמדובר בחלב מפוסטר. השפעה זו לא נמצאה בחלב פרה.

חלב מפוסטר או ישר מהעטין?

חלב העיזים המגיע ישירות מהעז אינו מפוסטר ולכן אסור ומסוכן לשתייה. במחלבת "עיזה פזיזה" כל מוצרי החלב, לרבות חלב לשתיה, יוגורטים וגבינות, הינם מפוסטרים.

חלב עיזים טרי ובריא!

צוות עיזה פזיזה מאחל לכל לקוחותיו ואורחיו חג פסח כשר ושמח!

מרכז המבקרים פתוח לקהל בחוה"מ פסח ובערבי חג משעה 08:30 ועד 15:30. בחג ושבת סגור. במהלך החג ייערכו סדנאות הדגמה להכנת גבינה כפרית בסגנון צ'רקסי, ואתם מוזמנים להירשם ולהשתתף. הסדנאות הינן בתשלום ומתאימות לכל המשפחה, וכוללות גם טעימות ממוצרי המחלבה, מתכון להכנת גבינה ותעודה המקנה 10% הנחה ממחיר מוצרי החלב שלנו. פרטים והרשמה בטלפון: 08-6102876. המקום כשר למהדרין, חנייה וכניסה חופשית!

גבינות עיזים בטעם משובח..!